o mnie

Liliana Iżyk- to urodzona 08.03.1993 roku  w San Francisco sopranistka i kompozytorka. W wieku czterech lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie.  Ukończyła PSM I stopnia oraz PSM II stopnia w klasie fletu poprzecznego.

Obecnie swoje umiejętności wokalne szlifuje pod kierownictwem prof. Magdy Bigoś we Wrocławiu.

Liliana, obdarzona aksamitnym sopranem lirycznym zdobyła wiele nagród w konkursach międzynarodowych. Ta młoda śpiewaczka dwukrotnie zaśpiewała w osławionej na całym świecie Carnegie Hall w Nowym Jorku. Na swoim koncie ma różne występy poza granicami Polski a do najciekawszych z pewnością można zaliczyć jej występ w Civic Theatre w Townsville w Australii, gdzie zaśpiewała m.in. dzieła Mieczysława Karłowicza.

Za swoje wykonania została nagrodzona przez jury drugim miejscem a także zapisała się na kartach historii konkursu jako jedyna Polka, która stanęła na podium podczas tego wydarzenia, które odbywa się w Townsville już od 1980 roku.

Na co dzień koncertuje z  pianistą, występuje w teatrach, operach, a także śpiewa podczas ślubów kościelnych i cywilnych. 

Współpracuje z agencjami artystycznymi w Polsce tworząc wyjątkowe widowiska.

Liliana jest finalistką programu telewizyjnego "Mam Talent" a także półfinalistką programu "Must be the Music".

Śpiewaczka miała także okazję uświetnić swoim występem półfinałowy odcinek programu "Projekt Lady" w 2020 roku.

Liliana ma bardzo duże doświadczenie sceniczne i jest gotowa na podejmowanie muzycznych wyzwań.

Na swoim koncie ma występy m.in. z Narodową Orkiestrą Dętą pod batutą Mariusza Dziubka czy Książęcą Orkiestrą Salonową pod batutą maestro Jerzego Koska.

W 2021 roku artystka odegrała  rolę gotyckiej księżniczki w filmie pt. "Koncert dla Omegi" zrealizowanym przez Fundację Młodego Kina w Warszawie.  

"Brava excellent voice" - Cheryl Barker 2018